header

„ATMeye.iQ“ – sukčiavimo prevencijos ir stebėjimo vaizdo kameromis sprendimas, skirtas savitarnos įrenginiams

Produkto aprašymas

ATMeye.iQ“ – kompleksinis sprendimas savitarnos įrenginių apsaugai sustiprinti. Jis sudarytas iš vaizdo stebėjimo sistemos ir jutiklių, reaguojančių į visus įtartinus veiksmus aplink įrenginį: mėginimus mechaniškai sugadinti įrenginį, papildomų priemonių naudojimą, atakas ir kt.

Be to, „ATMeye.iQ“ padeda operatyviai spręsti su klientais kylančius ginčus ir akimirksniu informuoja apie kylančias problemas atsakingus banko darbuotojus. 

Naujoji versija „ATMeye.iQ 2.0“ – dar patikimesnei savitarnos įrenginių apsaugai.

„ATMeye.iQ“ saugo apie 70 tūkst. savitarnos įrenginių 78-iose pasaulio šalyse. Sistema suderinama su daugumos gamintojų bankine savitarnos įranga: „Diebold Nixdorf“ („Diebold“ ir „Wincor Nixdorf“), NCR, „Hyosung“ ir kt.

Sprendimas „ATMeye.iQ“ atitinka PCI PA-DSS (ang. Payment Application Data Security Standard) saugumo standartus. Sistema ne kartą įvertinta įvairiais apdovanojimais: yra gavusi  ATMIA įvertinimą už geriausią bankomatų apsaugos sprendimą, Lietuvos pramonininkų konfederacijos apdovanojimą  Lietuvos metų gaminio  konkurse.

ATMeye.iQ“ vaizdo stebėsenos programinė įranga padeda spręsti:

 • ginčus su klientais (dėl neišduotų pinigų, paliktos kortelės ir pan.);
 • sukčiavimo atvejus (duomenų vagystė pavogus kortelę, į bankomatą įdiegus virusą);
 • vandalizmą;
 • brutalias jėgos atakas (sprogimus, dujų atakas ir pan.);
 • kitus neteisėtus ar įtartinus veiksmus.

 „ATMeye.iQ“ įrangą galima  valdyti iš nuotolio per mobiliuosius įrenginius: keisti vaizdo kamerų nustatymus; peržiūrėti įrašų archyvus, naudojantis paieška (pagal mokėjimo kortelės numerį, įvykio laiką ir kt.), susiformuoti ir parsisiųsti grafines įvykių ataskaitas;  atnaujinti programinę įrangą ir kt.

„ATMeye.iQ“ atitinka Mokėjimo programų saugumo standarto PCI PA-DSS (angl. Payment Application Data Security Standard) reikalavimus.

Daugiau informacijos apie ATMeye.iQ

Video (EN)

Savybės ir privalumai

NUOTRAUKOS IR VAIZDO ĮRAŠAI

 • Operacijų nuotraukos ir vaizdo įrašai. Sistema filmuoja kiekvieną įrenginio naudotoją ir įrašo kiekvieną su įrenginiu atliekamą operaciją. Tai padeda sudaryti detalią kiekvienos finansinės operacijos veiksmų ataskaitą.
 • Nuotraukos ir vaizdo įrašai suveikus jutikliams. Suveikusapsaugosjutikliams, įsijungia sistemos įrašymo funkcija. Šie įrašai padeda išsiaiškinti, dėl ko kilo neramumai.
 • Vaizdo įrašymas prieš ir po operaciją. Esant poreikiui, galima nustatyti, kad nuotraukos ir vaizdo įrašai būtų įrašomi prieš ir po tam tikros atliekamos operacijos.
 • Įrašų peržiūra realiuoju laiku. Esant poreikiui, galima per nuotolį stebėti pasirinktuose savitarnos įrenginiuose atliekamų operacijų nuotraukas ir vaizdo įrašus.  
 • Vaizdo kamerų būklės patikra. Siekiant patikrinti, ar vaizdo kameros tinkamai veikia, galima gauti bandomąsias nuotraukas ir vaizdo įrašus.
 • Suderinamumas su vaizdo kameromis. Į sistemą gali būti integruotos 4 vidinės USB arba analoginės vaizdo kameros ir iki 12-os išorinių IP vaizdo kamerų, kurios leidžia įrašyti kortelių skaitytuvo, pinigų išdavimo įrenginio, seifo veiksmus, kliento veidą ir teritoriją aplink savitarnos įrenginį.    
 • Vaizdo kamerų nustatymai. Vaizdo kameros gali veikti skirtingais režimais (pvz., dienos ir nakties), todėl įrašo kokybišką, aiškų vaizdą bet kuriuo paros metu.

JUTIKLIAI IR ĮSPĖJIMOSIOS ŽINUTĖS

 • Didelis grėsmių kontrolės priemonių pasirinkimas. Prie sistemos galima prijungti įvairių tipų jutiklius (pvz., reaguojančius į smūgį, vibravimą, temperatūros pokyčius, dūmus). Galima prijungti specializuotus įrenginius, saugančius nuo sukčiavimo veiksmų.
 • Grėsmių sekimas realiuoju laiku. Jutikliams užfiksavus grėsmę, apie tai nedelsiant pranešama atsakingiems darbuotojams, kad būtų galima operatyviai reaguoti į galimas grėsmes.
 • Apsauga nuo vaizdo kamerų slėpimo. Jei piktavalis asmuo uždengia vaizdo kameras,sistema akimirksniu išsiunčia pranešimą apie grėsmę atsakingiems banko darbuotojams.
 • Mobilieji pranešimai. Apie ekstremalias situacijas gali būti pranešama siunčiant pranešimus į mobiliuosius įrenginius per programą „Mobile ATMeye.iQ“.

NUOTOLINIS SISTEMOS VALDYMAS

 • Nuotolinis vaizdo kamerų nustatymas. Įgyvendinta galimybė nustatyti vaizdo kameras per nuotolį, fiziškai nevykstant prie dominančio įrenginio. Per atstumą galima nustatyti vaizdo kamerų režimą (dienos ar nakties), reguliuoti ryškumą, aiškumą ir kt.
 • Šifravimas ir perduodamų duomenų apsauga. Duomenis sistema perduodaužšifruotu pavidalu, užšifruotu ryšio kanalu.
 • Centralizuotas failų valdymas. Į sistemąintegravus sprendimą „RFM.iQ“, galima nuotoliniu būdu perduoti nuotraukas, vaizdo įrašus, elektronines ataskaitas, programinės įrangos atnaujinimo failus iš vieno savitarnos įrenginio kitam arba iš įrenginių administratoriui ir duomenų surinkimo serveriui.
 • Nuotolinis programinės įrangos atnaujinimas. Viso savitarnos įrenginių tinklo programinę įrangą galima atnaujinti centralizuotai iš nuotolio. Technikos specialistui nereikia vykti prie kiekvieno įrenginio atskirai.
 • Užduočių planavimas. Duomenų mainų, nuotraukų ir vaizdo įrašų archyvavimo, elektroninių žurnalų vedimo funkcijos leidžia  susiplanuoti laiką ir darbą.

MONITORINGAS

 • Bendra vartotojo sąsajos sistema. Įrašai, gaunami iš visų savitarnos įrenginių, atvaizduojami viename ekrane patogiai ir aiškiai, kad būtų galima susidaryti išsamų vaizdą apie viso įrenginių tinklo veiklą.
 • Aktyvi informavimo sistema. Vaizdo sistemos įrašai iš visų įrenginių perduodami atsakingiems darbuotojams keliais prieinamais informacijos kanalais, kad darbas būtų dar efektyvesnis.
 • Patogi savitarnos įrenginių paieškos sistema. Naudodamasis duomenų grupavimo ir paieškos sistema, operatorius gali patogiai susirasti dominančio savitarnos įrenginio informaciją pagal šalį, miestą, filialą ar kitus nustatymus.
 • Patogi finansinių operacijų paieškos sistema. Naudojantis paieška, galima susirasti dominančios finansinės operacijos įrašą pagal kliento kortelės numerį, datą ar kitus nustatymus. Tai gerokai palengvina banko darbuotojų darbą.
 • Tinklo įrenginių patikra. Operatoriusrealiuoju laiku gauna informaciją apie savitarnos įrenginių būklę ir gali operatyviai reaguoti kilus techniniams nesklandumams.
 • Banko kortelių blokavimo funkcija. Savitarnosįrenginys gali sulaikyti banko kortelę, įtrauktą į „juodąjį“ banko sąrašą, ir jos negrąžinti. Sistemos operatoriusapie tai bus operatyviaiinformuotaspranešimu.
 • Banko kortelių numerio maskavimas. Siekiant užtikrinti kliento asmeninių duomenų saugumą, gali būti maskuojamas banko kortelės numeris.

Schema

Sprendimo ATMeye.iQ schema

BS2_2013.Models.GetPostCodesResult
 1. Grynųjų pinigų išdavimo vietos kamera
 2. Papildoma kamera
 3. Portretinė kamera
 4. Išorinė kamera
 1. Apsauga nuo duomenų vagysčių
 2. Smūgio daviklis
 3. Dujų daviklis
 4. Temperatūros daviklis

Įrenginio ir jo aplinkos vaizdo stebėjimas atliekamas naudojant stebėjimo kameras, susietas su „ATMeye.iQ“.

Transakcijų vykdymo metu filmuojami bankomatu atliekami veiksmai (kortelės įdėjimas / grąžinimas, grynųjų pinigų įdėjimas / išėmimas ir pan.). Nuotraukos ir vaizdo medžiaga saugoma įrenginyje, todėl išvengiama būtinybės perkrauti serverį. Į serverį siunčiama tik tekstinė informacija apie atliktas transakcijas. Atsakingas asmuo ją gali gauti bet kuriuo jam patogiu laiku arba pagal numatytą grafiką.

Pastebėjus įtartinus veiksmu (įsilaužimas, įrenginio sugadinimas, duomenis vagiančių prietaisų prijungimas ar kt.), nuotraukos ir vaizdo medžiaga nedelsiant siunčiama į serverį ir atsakingo specialisto darbo stotį kartu su perspėjimu apie pavojų. Tai leidžia greičiau priimti sprendimą ir nepatirti žalos.

Paslaugos

Galimybė išsinuomoti sprendimą „ATMeye.iQ“:

 • galimybė naudoti „ATMeye.iQ“ mokant fiksuotą mėnesinį mokestį;
 • serverio diegimas ir palaikymas, kuriuos atlieka BS/2 specialistai;
 • automatinis „ATMeye.iQ“ ir „Mobile ATMeye.iQ“ programinės įrangos atnaujinimas..
Nuomos paslaugas taip pat sudaro aparatinė įranga, davikliai, vaizdo kortos ir kiti kliento pageidaujami komponentai.

Programinės įrangos palaikymas ir priežiūra

BS/2 Įrangos palaikymo skyrius užtikrina kokybišką programinės įrangos priežiūrą ir efektyvų valdymą: programinės įrangos nustatymą atsižvelgiant į kliento pageidavimus, programinės įrangos ir įvairių jos versijų konfigūracijos valdymą, incidentų registravimą ir laiku suteiktą pagalbą juos sprendžiant. Visos paslaugos teikiamos tiek garantinės priežiūros laikotarpiu, tiek po (pasirašius naują įrangos palaikymo sutartį). Reagavimo į klientų užklausas ir problemų sprendimo laikas nustatomas paslaugų teikimo sutartyje. Lanksčios sutarties sąlygos leidžia sukurti ir įgyvendinti optimalų IT priežiūros verslo modelį. Atsižvelgus į individualius klientų poreikius ir galimybes, galima pasirinkti reikiamą programinės įrangos palaikymo ir priežiūros lygį – auksinį, sidabrinį arba bronzinį. Priežiūros lygiai skiriasi reakcijos laiku, papildomų paslaugų skaičiumi ir kaina. Programinės įrangos priežiūros paslaugų paketas, kurį sudaro klaidų taisymas (angl. hot-fix), atnaujinimai ir naujų versijų diegimas, išlieka vienodas visų lygių klientams.

Susiję produktai

Siekiant maksimalaus apsaugos nuo sukčiavimo kreditinėmis kortelėmis įrenginių naudojimo efekto, siūlome naudoti kompleksinius sprendimus – apsaugą nuo duomenų nuskaitymo kartu su „ATMeye.iQ“ vaizdo apsaugos sprendimu. Tokiu atveju naudotojas gauna informatyvesnį, interaktyvesnį ir šiuolaikinį kovos su panašaus tipo sukčiavimais instrumentą.

„Dashboard.iQ“ – intelektinis produktų šeimos „.iQ“ modulis, užtikrinantis duomenų surinkimą ir atvaizdavimą įvairių ataskaitų formatu tolimesnei analizei ir sprendimams priimti (kliento-serverio režimu arba pagal HTTPS protokolą (WEB).

.iQ platformos produktai

<span style="color:#ee2126">.</span><span 

style="color:#0093d9"><span style="text-transform: lowercase;">i</span>Q</span> – семейство программных продуктов cash management iq service desk iq smart safe iq cash in box translink iq atmeye remote file managementiq payments iq fcx iq vtm iq mobile .iq dashboard

Įveskite savo užklausos detales

Tema


Kiekis *

Vardas *

Pavardė *

Telefonas *

El. paštas *

Kompanija *

Šalys *

Pranešimas*

* Laukai privalo būti užpildyti